Videografie-LP

29. května 2007 v 20:54 | Death-Angel
Rok: Duben 2007
Album: Minutes To Midnight
Režie: Joe Hahn

Video pojednává o tom co jsme jako lidstvo udělali světu. Kapela hraje uprostřed kalifornské pustiny a mezi záběry na členy Linkin Park jsou vsunuty střihy, na nehezkou historii naší země. Vidíme havárie ropných tankerů a ekologické problémy modré planety, světové války, nejznámější světové diktátory, dokonce i záběry z teroristického útoku z 11. září 2001, kdy v jenom záběru vidíme ještě stojící budovy Světového obchodního centra a o okamžik později už jen k zemi se řítící sutiny. Na několika místech můžeme zahlédnout i prostřihy na vnitřek hodinového stroje, který je bezpochyby odkazem na ,,hodiny zkázy". Hahnův mistrovský kousek.

Numb/Encore

Rok: Září 2004
Album: Collision Course
Režie: Kimo Proudfoot

První a taky jediné video z desky Collision Course, kde Linkin Park své síly spojili s raperem 'Jay-Z' Carterem. Jedná se v podstatě o záznam z jejich prvního společného koncertu, který je prokládán nejrůznějšími částmi nahrávání alba a vzpomínkami na vzájemnou spolupráci. Za Numb/Encore získali i cenu Grammy v kategorii o nejlepší rap/zpěv kolaboraci.

Breaking The Habit

Rok: Duben 2004
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

Video se zabývá lidmi a jejich životem. Na začátku můžete vidět mrtvého Chestera (pokud ho poznáte) a jeho duši, která vyletí z těla a začne létat po okolí, zastaví se u dívky, kterou nejspíš štve práce protože po šéfovi začne házet rajčata. Pak jde vše pozpátku a dívka se (pozadu vrací zpět domů). Chester ožije a padá nahoru na nějáký mrakodrap, kde skupina hraje.

From The Inside

Rok: Listopad 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

Video začiná vzpourou, někde před pražskou Loretou. Chester s Mikem prochází vzbouřeným davem a všichni do nich strkají a žduchají. Mezitím malý, asi osmiletý chlapec vychází z domova do ulic a také prochází mezi lidmi, má strach. Kapela hraje uprostřed vzbouřeného davu a chlapec se k nim pomalu dostává, bojí se a proto zakřičí. Všechny lidi, kromě kapely to srazí k zemi, domy se začnou bortit a země se třese. Video končí tím, že chlapec přestane řvát a začne se usmívat. Joe Hahn řekl, že video v zásadě zobrazuje něčí moc.

Numb

Rok: Září 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

Záběry k tomuto videoklipu se natáčely koncem června v Praze, ještě předtím než Chester Bennington onemocněn a kapela byla nucena zrušit své evropské turné. Chester scény pro video natáčel v gotickém First Congregational Church v Los Angeles po tom, co byl propuštěn z nemocnice a co mu to jeho zdravotní stav jen dovoloval . Během sobotní show Summer Sanitarium v Torontu začal Mike mluvit o novém singlu. Řekl, že chodí na message boards LP.com a LPU.com a čte tuny dotazů od fanoušků týkající se výběru třetího singlu z Meteory. ,,Někdy Linkin Park nedostanou na výběr při volbě dalšího singlu. 'Numb' byl vybrán nahrávací společností." Dále pokračoval, že Warner Music vybrala "Numb" jako další singl proto, že ohromující počet lidí na message boards žádalo o to, aby byl právě on dalším singlem. Nakonec řekl, že fanoušci třetí singl prakticky dostali vybrat.

Faint

Rok: Květen 2003
Album: Meteora
Režie: Mark Romanek

Toto video je pro kapelu dost odlišné. Obsahuje její vystoupení na jevišti před asi tak 600 fanoušky, kterých se ale zdá být víc jak tisíc. Osvětlení je tmavé, jen osvětlené žárovkami pohybujících se po délkách stěn, což dává videu hnědé zabarvení. Ještě odlišnější je pro kapelu to, že video je natáčeno od jejich zad, takže tváře Linkin Park narozdíl v jiných videjích jen stěží rozeznáte, krom toho, když se otočí na stranu nebo když jsou bráni kamerou seshora. Chester není ukázán až do mírné části bridge, jak kráčí směrem od diváků a doslova ječí. Zbytek kapely není viděn až do posledního refrénu, v kterém na ně vyšlehnou světla a Linkin Park se objeví, jak vystupují před starou strženou zdí, která vypadá jako by byla doslova vytržena z budovy.

Somewhere I Belong

Rok: Březen 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

První videoklip z jejich druhého studiového alba Meteora, byl sázkou na jistotu, kdy po precizním doladění skladby přišel i v zásadě precizní, ale také zárveň klasický klip. Somewhere I Belong je totiž v mnoha ohledech stejný jako jejich předchozí, a asi nejznámější video ke skladbě In The End. Tentokráte však videoklip ukazuje Chestera, který se propadá do svého snu, nebo přestněji do postele. Chester se tak ocitá se zbytkem kapely uvnitř své postele. Mike je zase uprostřed místnosti plné zakuklenců, v kápích. Postel začne hořet a kolem skupiny prochází (migrují) roztoči, blechy a další různí paraziti, kteří nám požírají v noci zbytečky kůže. Video skončí tím, že se postel sama od sebe uhasí a Chaz spí dál.

It's Goin' Down

Rok: Leden 2002
Album: X-ecutioners: Built From Scratch
Režie: Joe Hahn

Song i videoklip jsou od skupiny X-ecutioners a ne od Linkin Park. Ve videu hostuje Mike Shinoda, Joe Hahn, Rob Bourdon, Phoenix Farrell a kytarista skupiny Static-X, Wayne Static. Chester a Brad jsou sice v klipu také, ale jenom chodí a hýbou se v pozadí, mezi ostatními lidmi. Klip je pojatý jako komornější koncert, okořeněný o pár triků, blurrů, poklepávání do kamery apod. Joe Hahn a X-meni předvádí se samply jeden z jejich nejlepších výkonů vůbec.

Pts.Of.Athrty

Rok: Červen 2002
Album: Reanimation
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Video bylo jako první vůbec, kompletně natočené CGI animační technologií, která byla použita ve i filmu Final Fantasy - The Spirits Within. V klipu jde o souboj dvou futuristických ras na jakési ledové planetě. Členové skupiny (spíše jejch hlavy) jsou pak připojeny do válečných robotů jedé z válčících ras a bojují po jejich boku. Na konci příběhu, kdy už strana "těch zlých" vyhrává se z napadeného města vysunou obrovská chapadla a "záporáky" zničí. Poslední záběr se pak věnuje zachráněnému městu.

Points Of Authority

Rok: 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox

Sestřih koncertů doplněný o záběry z DVD Frat Party At The Pankake Festival. Video mělo být pouze bonusovou součástí DVD, ale vysílala ho i MTV a Points Of Authority se dostalo do celého, širého světa. V klipu vidíme členy Linkin Park hrát, bavit se, dělat kraviny. skládat hudbu apod.

In The End

Rok: Červenec 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Jedná se o nejspíš nejznámější a nejůspěšnější video Linkin Park. Částečně hrané a částečně CGI aniomované video se odehrává v poušti a na soše, která stojí uprostřed té pustiny. Mike rapuje dole pod sochou, nad ním létá velryba a kolem něj začínají během toho růst květiny a tráva. Chester zatím zpívá své části na vrcholku obrovské sochy. Během druhé části songu se nad pouší strhne bouře, vše se začíná probouzet, chrliče a sochy se začnou pohybovat, puklinami vylétávají netopýři. Na konci klipu se mračna roztrhají a je vidět nádherná rozkvetlá krajina a velryba odlétá pryč.

Papercut

Rok: Duben 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Video bylo původně určené pro Velkou Británii, ale zase se tak nějak dostalo do celého světa. V klipu vidíme skupinu přícházet do plesnivého a moly prožraného pokoje, kde se usadí a začnou hrát. Jedná se o jakýsi strašidelný pokoj, protože se v něm hýbou věci, které by se hýbat neměli a všechno dostává jakýsi strašidelný nádech. V prostřizích je vidět ještě druhý pokoj s jakousi zahalenou postavou, která se snaží dostat ven. Z pokoje přilétá ke kapele hmyz, vážky a podobný bordel.

Crawling

Rok: Duben 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Bratří Strausové

V pořadí druhý klip k debutovému albu Linkin Park, se soustředí na problémy jedné mladé dívky (hraje ji Katelyn Rosaasen). Dívka je zneužívána svým otcem a uzavírá se do vlastního světa, kde chce uprchnout problémům a pošklebkům druhých. Skupina zatím hraje v ledové mísnosti, která symbolizuje onu beznaděj. Chester jako by děvče uklidňoval a její sevět se nějak propojí s tím ledovým, ve kterém kapela hraje. Dívka se postupně dává do hromady a její stav se lepší a led se rozpouští. Zajímavostí je, že Linkin Park původně chtěli, aby video mělo špatný konec, ale nakonec přes domluvu se studiem, má klip závěr o něco optimističtější.

One Step Closer

Rok: Září 2000
Album: Hybrid Theory
Režie: Gregory Dark

První videoklip Linkin Park vůbec, se odehrává v podzemí, možná v tunelu metra. Dívka s chlapcem sledují muže v kutně a kápi, který vchází dolů do tunelu, kde cvičí, skáčou a létají ninjové, a kde samozřejmě hraje i skupina. Zajímavostí je, že se v tomto klipu neobjevil baskytarysta Phoenix Farrell, který byl v té době ještě na turné se svou původní kapelou. Linkin Park se po natočení klipu vyjádřili, že se jim v podzemním tunelu špatně dýchalo a byli hodně rádi, že je natáčení konečně za nimi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hehe hehe | 12. června 2007 v 13:26 | Reagovat

www.numb.mysteria.cz .. sekce videografie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama