Leden 2007

Linkin Park na Rock Am Ring 2007

27. ledna 2007 v 19:16
Z nově získaných informacích jsme se dozvěděli, že v tomhle roce budou Linkini vystupovat na koncertu Rock Am Ring a nebo na Rock Im Park. Jistě všichni tohle vystoupení znáte. LP na něm vystupovali v roce 2001 a 2004 a bylo to víc než skvělé. Festival se bude konat 1.-3. června 2007 v Německu.
Na festivalu by měli vystupovat pravděpodobně ještě tyto skupiny:
Smashing Pumpkins
Beatsteaks
Muse
Billy Talent
Mando Diao
Evanescence
Wir Sind Helden
Korn
Slayer
Dave Matthews Band
The Hives
Arctic Monkeys
My Chemical Romance
Kaiser Chiefs
Jan Delay & Disko No. 1
Mia.
The Kooks
Wolfmother
Stone Sour

a samozřejmě Linkin Park:-)
Věříme, že stejně jako vždycky bude toto vystoupení LP opravdu skvělé a že se vyplatí na něho jet podívat.
Poslední novinkou je, že na stránkách lpunderground.com se bude konat další chat s členem skupiny LP. Tentokrát to bude s Robem. Chat se bude konat 5.února. Doufejme že Rob prozradí něco o novém albu a hlavně, kdy nové album vyjde.
Rozhovor a překlad s Robem vám sem pak hned hodíme.

Celý překlad článku Kerrang a video Pusching Me Away ze SUMMER SONIC 06

12. ledna 2007 v 10:53
Takže, jak jsem již zminoval, tak se LP objevili v americkém časopise Kerrang, kde LP zvěřejnili několik informací o novém CD. Zatím jsme zde napsali asi jenom to nejdůležitější ale ted tady je celý překlad. Doufám, že máte radost:-)
Po více než 12 měsících práce na jejich dlouho očekávaném následníkovi alba Meteora (2003), se Linkin Park připravují na comeback s jejich třetím studiovým albem. Kapela, složená ze zpěváka Chestera Benningtona, MC Mikea Shinody, kytaristy Brada Delsona, baskytaristy Davea Farrella, DJ Joea Hahna a bubeníka Roba Bourdona, nahrává s producentem Rickem Rubinem, který spolupracoval s takovými jmény jako Red Hot Chili Peppers, Slayer a System of a Down, v Personal Studiu, v Los Angeles. Po více než dvouleté pauze strávil tento sextet psaním a pracováním na více než 100 písní.
"Ta pauza byla nutná a téměř povinná," přiznal Farrel časopisu Kerrang!. "Udělali jsme spoustu práce na našich prvních dvou albech a mezi nimi jsme ještě vytvářeli remixy, psali nové věci a nepřetržitě jezdili po turné. Tyhle čtyři roky byly naprosto brutální a vyčerpávající. To, že jsme byli zase na chvíli doma, nám umožnilo být nadšení, že to můžeme dělat znovu."
I přesto, že zatím nebyl potvrzen žádný název pro nové album, které by mělo vyjít na jaře, kolují dohady, že by se mohlo jmenovat 'Trials and Tribulations'. Kapela, nicméně, k vyjádření jejich nápadů zůstává mlčenlivá.
"Jsme příšerní v pojmenovávání!" směje se baskytarista. "Právě teď má každý znás svojí představu, takže máme asi 6 různých názvů, které se ještě pravděpodobně změní."
Tady pak už Chester Bennington a Phoenix Farrell odhalují všechno o nadcházejícím albu Linkin Park ...
JAKÉ TO JE MÍT ALBUM TÉMĚŘ HOTOVÉ?
Chester: Je to vzušující. Pracujeme na tomhle už rok. Jsem na to opravdu velice hrdý.
Phoenix: Doufám, že lidé budou schopni to poslouchat a být přístupni jiným názorům, protože tohle je úplně jiné monstrum.
PROČ TO TRVALO TAK DLOUHO?
Chester: Na posledních dvou albech jsme přišli do studia asi až s 30 songy, které byly více méně hotové. Tentokrát jsme tam přišli i přesto, že jsme těch songů měli 130. Tou strategií bylo 'Nespěchej na umění!'. Rozhodli jsme se to prostě vzít tou cestou, kudy nás to táhlo a naším plánem bylo pokračovat v psaní, pokud náměty stále přicházely. Když něco znělo až moc jako poslední dvě alba, tak jsme se na to vykašlali.
Phoenix: Dostali jsme spoustu nápadů, byla to zároveň obrovská výzva udělat tohle album odlišně, a to také udělalo celý proces delším, než jsme očekávali. Vyhodili jsme všechny naše předsudky o tom, jak by Linkin Park měli znít. Znamená, že jsme přišli s mnoha odlišnými soundy. Určitě to přispělo k mnohem více organické, živé nahrávce. A to bylo nesmírně hodnotné pro všechny z nás.
MŮŽEME PAK TEDY OČEKÁVAT NĚCO RADIKÁLNĚ ODLIŠNÉHO?
Chester: Ano, zahrál jsem pár ukázek pár mým přátelům a všichni řekli to samé: 'Tohle je zcela rozdílné, posouváte se úplně jiným směrem'. Odvážili jsme se vstoupit do jiné hudební oblasti. Neni tam tolik takových bušení do kytar a heavy soundů. Zaměřujeme se více na hudební vrstvy a struktury.
Phoenix: Za tím, co děláme, je teď mnohem více duše. Tahle muzika má v sobě srdce a mnohem hlubší pocit
BUDOU SI O VÁS LIDÉ STÁLE MYSLET, ŽE JSTE NU-METALOVÁ KAPELA?
Chester: Chtěli jsme se zbavit všeho, co by znělo jako nu-metal. Opravdu se nám moc nelíbí, když nás zařazují jako nu-metalovou kapelu. Baví nás dospívat a zlepšovat se, co se týče muziky. Snažíme se najít nové způsoby, jakými se prezentovat. Když jsme napsali Hybrid Theory, byli jsme ještě děti. Měli jsme jiný pohled na věc. Byla to odlišná doba. Udrželi jsme si nějaké základní prvky práce,které fungovaly, ale to je všechno. Tohle definuje, kdo jsme. Ale na druhou stranu, je na tom albu spousta překrásné hudby.
Phoenix: Nejsem si jistý, jestli někdo ví, co nu-metal vůbec znamená. My máme prostě svůj styl:)
JAKÉ DRUHY VĚCÍ ŘEŠÍTE V TEXTECH?
Chester: Songy jsou o věcech, které my sami prožíváme. Teď jsme zase trochu starší a o něco více vyzrálí a prošli jsme si mnoha změnami v posledních několika letech.
JAKÉ ZMĚNY MYSLÍTE?
Chester: V posledních pár letech jsem se rozvedl, znovu oženil a mám další dítě. Všechny peníze jsem ztratil u rozvodu a jen se snažím dostat se zpátky na nohy. Je to jako horská dráha: jeden den jsi ženatý a druhý už zase ne. Jeden den jsi bohatý a druhý už ne. Jsem teď šťastný, ale někdy jsem se cítil jako pověšený, natažený a rozčtvrcený.
PŘINESLO TI TROCHU ÚLEVU, ŽE JSI DAL VŠECHNY SVÉ EMOCE NA TUHLE NAHRÁVKU?
Chester: Bylo to těžké, chci umět psát o věcech, které jsem si zažil. Zajímavý rozdíl mezi mnou a Mikem je, že Mike píše velmi poetické texty. Jeho slova jsou překrásná. Takže píšeme každý zvlášť, pak se sejdeme a začneme si povyměňovávat texty. V tom způdobu, jak teď zpívám, je mnohem více zranitelnosti a barvy.
PRODALI CELOSVĚTOVĚ JSTE 37 MILIONŮ ALB. CÍTÍTE SPOUSTU TLAKU S NOVÝM ALBEM?
Chester: Jestli tohle album prodá jen 1 nebo 2 miliony kopií, bude to obrovské selhání. Opravdu bychom nebyli spokojení, kdyby se to stalo. Byl bych naštvaný, protože si hodně zakládám na tom, co dělám. Zbytek kapely určitě také. Myslel bych si 'Lidi to prostě jen sakra nepochopili!'. Ale nezačal bych pochybovat o práci, kterou jsme udělali. Lidé pochopí, že je tohle skvělá nahrávka. Možná budou potřebovat čas, aby to vstřebali. Přitom se snažíme dělat tu nejlepší muziku, jakou umíme.
Phoenix: Myslím, že každý z nás by vám dal na tohle jinou odpoveď. Myslím, že je tady spousta tlaku. Jsou tady určitá očekávání od fanoušků, od nás, od nahrávacího labelu. Ale nemáme sklon k tomu vést si dobře, dokud se nevytvoří právě tento tlak. Potřebujeme ho, aby nás motivoval a vybízel nás, abychom dělali všechno co nejlíp.
Závěrem vlastních slov:
Nejvíc se asi hovoří o tom, že nové CD Linkin Park bude úplně odlišné, ale LP slibují že v tom stále linkinny poznáme.Jak sami říkají je tam hodně překrásné hudby a jsou na to velmi pyšní....
Něco pro vás:Poslední překvapení pro vás je, že se nám povedlo sehnat video z koncertu na SUMMER SONIC 2006 a to video Pusching Me Away (piano instrumentals) Stahovat můžete zde

Rubin nás navádí novým směrem

10. ledna 2007 v 10:30
Tentokrát probíhali práce na novém materiálu udajně zcela odlišné než v minulosti.Koproducent novinky Rick Rubin nutil kapelu ,aby vybočila ze svých zavedených postupů a osvědčené formule spojení ječivých a melodických vokálů s hip-hopovými prvky a klasickými rockovými riffi,což kapele zajistilo multiplatnou prodejnost předchozích dvou desek "Hybrid Theory"(2000) a "Meteora"(2003). "Povzbuzoval nás,abychom se žádným způsobem neomezovali,"mluví o spolupráci s Rubinem kytarista Brad Delson.Skupina také poprvé začala společně s instrumentálními party rozvíjet i vokální linki a nenechala práci na nich až nakonec jako osud."Je to dobrý nápad, ale bylo pro nás nesmírně těžké tento způsob práce nějak uchopit ,"pokračuje Delson.Nový styl práce ale na druhé straně umožnil muzikantům intenzivnější vzájemnou spolupráci běhěm skládání materiálu."Každá písen se tak nakonec vyvíjela zcela jedinečným způsobem,"uzavírá kytarista.Jednoznačně popsat nový materiál se proto zdá být velmi těžk.Aspon jednu ze skladeb,"Accident",se pokusil představit Mike Shinoda:"Kytara zní jakoAC/DC,bicí jako MOTOWN a k tomu je tu stoneovský groovea vokáli ve stylu CLASH.Jestli tohle nestačí,aby nás lidi přestali nazývat rap-rockery,tak už nevím,co jiného máme udělat.......Já sám nemůžu uvěřit že je to ta samá kapela."

Nové CD Linkin Park se už blíží

5. ledna 2007 v 21:03
Skupina Linkin Park bude v tomto roce vydávat jejich oficiální třetí album. Všichni na to už jistě netrpělivě čekáme. Nyní se nám povedlo získat informace o tomto CD
Linkini už mají napsaných neuvěřitelných 120 songů a už jenom vybírají a upravují písničky, které se na novém CD objeví. Podle infromací bude na CD 17 songů. Některé písničky byly slyšet na koncertu v Japonsku, kde LP hráli tento srpen. Například song QWERTY, který zní opravdu skvěle!!!
Mezitím tím linkini vydali 5.12.2006 další balík z úspěšných řad LP underground.Balík obasuje většinou to, před rokem např: Exkluzivní CD s nevydanými Songy, tričko, potítko, dopis od kapely, možnosti ''meet and greet'', předprodej vstupenek, speciální vyzvánění, a taky roční přístup na stránky lpu.com. A teď to nejdůležitější, track list CD:
1. Announcement service public
2. QWERTY (studiová verze)
3. QWERTY live
4. Pushing me away (live)
5. Breaking the habit (live)
6. reading my eyes (live)
Živé songy jsou z vystoupení LP v Japonsku ze srpna letošního roku.
Song Annoucement service public je takové intro, ovšem zní fantasticky, můžeme už z něj vyčíst i nový styl a QWERTY (studiová verze) je zatím jen DEMO, takže pokud se objeví na novém CD ( ikdyž se s tím moc nepočítá) může znít ještě úplně jinak
A ted to nejdůležitější:
Spekuluje se o tom, že LP vydají nové CD v Březnu 2007. Podle nejnovějších informací ale by mohlo nové CD vyjít o mnohem dřív. V americkém časopisu Kerrang, byl uveřejněn rozhovor s Chesterem a Phoenixem. Asi ta nejdůležitější zpávou z celého článku je, že Chester prozradil,že nové album je už skoro hotové. Takže doufejme, že nové CD vyjde co nejdřív, protože se máme určitě na co těšit. Jak sám Mike řekl, to dlouhé čekání za to bude stát, slibujeme.Takže, budeme mu věřit:-).
Za poskytnuté informace děkuji webu www.linkinpark.cz